İade ve Değişimler

İade ve Değişim Koşulları nelerdir ?

Türkiye içerisine gönderilen siparişler için iade ve değişim.

Ürün iade istekleri Tüketicinin Korunması Kanunu ve Yönetmeliği hükümleri esas alınarak aşağıdaki kriterler dâhilinde yapılmaktadır.

Kanunen İnternetten yapılan satışlarda (mesafeli sözleşmeler ile satışlarda) tüketicilerin teslim aldığı tarihten itibaren 14 gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek ürünü iade hakkı mevcuttur. Buna rağmen Fahrettin.com.tr den  yapılmış olan alışverişlerde fatura ibrazı ile kullanılmamış ürünlerde dilediğiniz zaman iade konusunda destek olmaktayız.

Değişimi faturanız ile birlikte yapabilirsiniz. (İnternet Mağazamız' da değişim yapılmamaktadır.)

İade ettiğiniz ürünleriniz tarafımıza ulaştıktan sonra, ürünleriniz kabul işlemini takiben işlem sırasına göre incelenmektedir. İade ürünleriniz tarafımıza ulaştıktan sonra 10 iş günü içerisinde iade tutarınız tarafınıza ödenecektir. İadenizin geri ödemesi sitemizde sipariş verirken gerçekleştirdiğiniz ödeme yöntemine göre(Peşin/taksit) geri ödenecektir. İade işlemleri otomatik sistemler tarafından yapıldığından geri ödeme de sistemde oluşturmuş olduğunuz siparişin ödeme türüne göre sonuçlanmaktadır. Siparişlerde taksitli ödeme metodu kullanıldıysa iade taksitli olarak; peşin ödeme metodu kullanıldıysa da iade karta peşin olarak geri ödenmektedir.


Nasıl Değişim Yapabilirim?

İnternet Mağazamızda değişim yapılmamaktadır. Değişimler sadece alınan  ürüne göre ilgili mağazalardan yapılmaktadır.

Nasıl İade Yapabilirim?

Fahrettin.com.tr sitemizden “Hesabım” sayfasında ilgili siparişinize ait “İade Et” bağlantısını tıklayıp, iade etmek istediğiniz ürün/ürünleri, nedenini seçerek onaylamanız gerekmektedir.

İade etmek istediğiniz ürün adedini ve iade nedenini seçiniz ve talebinizi onaylayınız. Onaylandığına dair verilen iade kodunu saklayınız.

Siparişinizin faturasında yer alan iade formunu mutlaka eksiksiz doldurmanız ve imzalamanız gerekmektedir. Aksi halde iade işleminiz yapılamayacaktır.

İade talebi oluşturduğunuz ürün/ürünleri iade kodu ve doldurduğunuz iade formunun yer aldığı faturayla birlikte ücretsiz olarak Herhangi bir Kargo ile aşağıdaki iade adresimize gönderebilirsiniz.

1. İade Koşulları

Fahrettin.com.tr adresinden satın almış olduğunuz kullanılmamış, hasarsız ve iç/dış etiketleri kesilmemiş ürünlerinizi, dilediğiniz zaman iade edebilirsiniz. 

Hijyen koşulları gereği iç giyim ürünlerinde iade yapılmamaktadır.

Ayrıca iade işlemlerinizi faturanız ile birlikte size en yakın mağazamızdan yapabilirsiniz.


2. Ürün Ücretinin Tarafınıza İade Edilmesi

Ürün/ürünleriniz bize ulaştıktan sonra incelenir ve iade koşullarına uygun olduğu takdirde kabul edilerek siparişteki ödeme metodunuza göre geri ödemeniz gerçekleştirilir.

İade işleminiz gerçekleştiğinde tarafınıza e-posta ve sms yolu ile bilgi verilmektedir.

Geri ödemenizin hesabınıza yansıma süresi bankanıza göre değişiklik gösterecektir. Lütfen hesabınıza kontrol etmeyi unutmayınız.

Mağazalarımıza yapacağınız iadelerde geri ödeme, siparişte kullandığınız ödeme metodu kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Ancak, havale/EFT ve kapıda nakit ödeme metotlarından biriyle oluşturulan siparişlerin geri ödemesi IBAN bilgileriniz alınarak banka hesabınıza yapılmaktadır.

 

İade Adresimiz:

BAY-BAYAN :Altındağ Mah.TRT Tonguç Cad. Köşebaşı Apt. No:8/A Muratpaşa / ANTALYA

DÜĞÜN-NİŞAN :Özgürlük Mah. Namık Kemak Buş. buket ap. no:66/b Dokuma KEPEZ ANTALYA (Özdilek AVM Karşısı